Tüm

Web Sitesinin Önemi ve Faydaları

Büyük, orta ya da küçük, kısacası her işletme için, belki de şahıslar için, bir web sitesi önemli ve günümüzün vazgeçilmez tanıtım mecralarının başında gelmektedir.

Web siteleri; gerek kurumsallaşma aşamasında olan, kurumsal kimliğini oluşturma sürecindeki markalar için ve gerekse kurumsallaşmış büyük markalar için, hedef kitleye arz edilmiş, önemli bir reklam mecrasıdır.

Dolayısıyla bir web sitesi, bir markanın internette, marka imajını doğru bir biçimde yansıtması gereken bir platformdur. Bir başka ifade ile adeta markanın görünün yüzü ya da markanın imzasıdır. Bu haliyle düşünüldüğünde, bir marka için web sitelerinin önemi neredeyse tartışmasızdır. Siteyi ziyaret eden kullanıcılar ya da bir başka ifade ile ziyaretçiler, ürünleriniz, hizmetleriniz; kısacası markanız hakkındaki bilgilere web siteniz sayesinde ulaşabilmektedirler. Profesyonel bir web sitesi, kurumsal kimlik tasarımı ve kurumsal imajı, doğru bir biçimde yansıtabilendir. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, ürün ve hizmetleriniz, kısacası markanızla ilgili ilk imajı web siteniz aracılığıyla alırlar. Buna bağlı olarak, eğer ürün ve hizmetlerinizi ikna edici bulurlar ise, sizinle iletişime geçebilirler. Elbette bu konu ayrı bir konudur ve uzmanlık gerektiren pazarlama stratejileri ister.

Söylemeye çalıştığımız asıl şey ise, özetle; doğru ve profesyonel bir tasarım süreci geçirmiş, doğru içeriklerle donatılmış, görsellik açısından üst seviye bir web sitesi, size, ürünlerinize, hizmetlerinize; özetle, markanıza prestij kazandırır. Söz konusu kazanılan bu prestij sayesinde, marka değeriniz artar ve bu da size maddi kazanç olarak geri döner. Dolayısıyla, iyi bir web sitesi size para kazandırabilir.

Web Sitesinin Faydaları Nelerdir?

Web siteleri, günümüz pazarlama dünyasının bir gerçeği durumundadır.

Gerek tasarım ve gerekse içerik yönünden, doğru kişi ya da kurumlar tarafından oluşturulan profesyonel web siteleri, bir markanın en ekonomik reklam ve mecralarından birisidir. Çizgi altı reklam sınıfına giren ve basılı tanıtım mecralarından birisi olan katalog tasarımına oranla, çok daha az maliyetli ve ekonomik olan web siteleri, güncellenebilir olmaları dolayısıyla da basılı mecralara göre bir adım öndedir. Güncelleme konusuna gelirsek, ister kendiniz güncelleyin ya da isterseniz bu konuda profesyonel destek alın; her halükarda web siteleri basılı mecralara oranla çok daha faydalıdır. Diğer bir yandan, web siteleri (elbette düzgün bir hosting firmasıyla çalışıyorsanız) 7/24 yayında olmaları dolayısıyla, hedef kitle ile her an buluşabilme durumdadır.

Yani, bir başka ifade ile, sabah, akşam, gece, gündüz internette gezen kullanıcılar, her an ürün ve hizmetlerinize birkaç tıklamayla ulaşabilirler.

Web siteleri, markaların dünyaya açılan pencereleridir. Eğer, web tasarım konusunda, profesyonel bir kurum ya da kişiden destek alırsanız, web sitenizin de bu prensipler doğrultusunda oluşturulmasını sağlayabilirseniz, yalnızca bulunduğunuz bölgeye değil, ulusal ve belki de uluslararası hedef kitlelere de kolaylıkla ulaşabilir, bu sayede kazancınızı attırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın