UMD HİZMETLERİ

umd-hizmetleri
Uzak Masaüstü Destek Hizmeti Faydaları?

Google bile kendi uygulamasını çıkarmış durumda. Eh, zaten Microsoft ve Google dedikten sonra yazılımsal açıdan çok büyük sorunlara sahip olmadıklarını üstüne basarak söyleyebiliriz.

Bütün uzak masaüstü destek yazılımları hemen hemen aynı mantıkla çalışıyor. Öncelikle yazılımın hem sizin hem de size bağlanan teknik destek elemanının bilgisayarında kurulu olmalı. Bu noktada ikimizde de kuruluysa istediği zaman girebilir mi bilgisayarıma? sorusuna yanıt verelim. Cevap basit; siz ID ve şifre vermediğiniz sürece giremez!

Yani destek alacağınız kişi ya da kuruluşun size bağlantı yapabilmesi için sizin ID ve şifre verip bağlantıya da izin vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde hiçbir şekilde bağlanamazlar.

Bağlantı yapıldığı sırada bilgisayar başında durmanız sizin ve paylaşmak istemeyeceğiniz, görülmesini istemediğiniz dosya ve klasörler açısından önemli. Buna da manuel kontrol diyebiliriz. Zira bağlanan kişinin yaptığı her şeyi kendi bilgisayar ekranında görüyor olacaksınız ve hoşunuza gitmeyen bir şey olduğunda durdurabilir ya da bağlantıyı hemen sonlandırabilirsiniz.

Bu arada işiniz bitip yazılımı kapattığınızda bağlantı da şifreniz de silinmiş oluyor. Yani bağlanan kişi siz yazılımınızı kapattıktan sonra size bağlanamayacağı gibi, yeniden bağlanması için sizin ona yeni şifre vermenizi beklemek zorundadır.

Uzak Masaüstü Destek Hizmeti Nedir?

Uzak Masaüstü Destek Hizmeti‘ni kullanmayan kalmamıştır yüksek ihtimalle. Çünkü sorunu en kolay, en hızlı haliyle halletmemize yarayan bir yöntem. Bilgisayarınızdaki ya da yazılımlarınızdaki herhangi bir sorunu çözmek için teknik destek uzmanının bilgisayarımıza uzaktan yaptığı bağlantıyı ifaden eden uzak masaüstü destek hizmeti özellikle son 5 yılda hızla gelişerek büyüyen bir hal aldı.

Böyle durumlarda elbette akla gelen ilk soru; yeterince güvenli mi? sorusu oluyor. Bağlantı açısından son derece güvenlidir diyerek bu soruyu hemen yanıtlayalım. Diğer yandan teknik destek aldığınız kişiye de güvenmeniz gerekiyor tabi ki. Bir anda bilgisayarınızda önemli olan her şeyi silebilme potansiyeli elbette mevcut.

Tabi bu sorunu güvenilir, bildiğiniz firmalardan destek alarak çözebilirsiniz. KVKK kapsamında bilgisayarınıza bağlandıkları andan itibaren büyük yükümlülük altında girdikleri bir gerçek. Olası bir kötü durumda bırakın işlerinden olmayı daha ciddi sorunlarla karşılaşacaklarını bilecek kadar farklı eğitimler alıyorlar bu konuda.

Başta Teamviewer ve AnyDesk olmak üzere pek çok uzaktan bağlantı yazılımı bulunmakta. Hatta Windows 10 ile birlikte standart olarak gelen bir bağlantı yazılımı da mevcuttur.

umd-hizmetleri-2