Tüm

Sağlık Alanında İkinci Görüş

Başka bir hekimin sonuçlarınızı değerlendirmesini, veya kendi hekiminizin önerdiği tedavi planının başka bir hekim tarafından gözden geçirilmesini isteyebilirsiniz; buna ikinci görüş almak denir.

Genelde yaşadığı ülkede sınırlı tedavi olanaklarına sahip ülke vatandaşları, yaşam konforunu direkt etkileyecek ameliyatlar için uzun bekleme listelerinde olan hastalar, tıbbi cihazları ve hekim kalitesi sayesinde daha konforlu bir hasta bakım süreci yaşamak isteyen hastalar… vb tercih etmektedirler.

Örneğin, kanser hastaları için kemoterapi yada radyoterapi gibi alternatifler sunulduğu zaman acaba doğru tedavi alınabilir mi diye düşünebilir, size konan tanı konusunda da endişeleriniz varsa emin olmak için tıbbi ikinci görüş almak isteyebilirsiniz. Çünkü bunu duymak, kafanızdaki soruların cevaplanması sizi rahatlatacaktır.

Sonuçta tedavinin amacına ulaşması için önce doğru teşhis konması gerekmekten geçer. Teknolojik ilerlemeler, Tıbbi ikinci görüş alabilme olanağını hastanın parmaklarının ucu kadar yakına gelmesini sağladı. Böylece doğru bilgiye ulaşmak için mesafeler de ortadan kalktı. Ülkeler arası seyahat etmeye gerek kalmadan, ülkesinde tanı konulmuş hastalıkların tedavisi için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden hastalar, seyahat ve konaklama harcaması yapmadan sağlık sorunlarıyla ilgili tıbbi ikinci görüş alma olanağına sahipler.

Bir yanıt yazın